Community

The omicron notation (AKA big O notation) wasn't named after a virus that taught us the full power of exponential growth, AKA Ο(n²). But it could have been. #alternativeHistory
Výsledek testu prý do dvou hodin. Kecali. Už je půl třetí a stále nic!
Despite limited knowledge about Omicron, it seems quite likely it will spread to significant portion of population before updated Pfizer vaccine is available. That's the reason why I prefer third dose to waiting for updated vaccine. See the calculation below:

Facts and estimates:
1. Pfizer states they are able to update vaccine in 100 days: https://www.businessinsider.com/pfizer-vaccine-update-100-days-omicron-variant-resistant-2021-11
2. Doubling the cases every 3 days seems to be an optimistic (well, “optimistic”) scenario: https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/omicron-cases-doubling-15-3-days-areas-with-local-spread-who-2021-12-18/

Exponential model for the optimistic scenario: In 99 days, the number of cases will double 33 times. That means 1 case can make more than 8 billion (2³³) cases in 99d.

This will not happen, as post-infection immunity will slow the spread noticeably down at some point. However, just the fact we are going to reach the point implies a significant portion of population will have been infected before new Pfizer vaccine is available. Waiting for updated vaccines without significant countermeasures in the meantime doesn't look as a good idea.

What about other vaccine vendors? Maybe Moderna will be somewhat faster, but I strongly doubt they'll be that much faster. Others are probably out of luck – I don't think non-mRNA vaccines can reasonably compete the development speed.
Začal jsem svoji závislost léčit stále více potencovaným homeopatikem. Jinými slovy, snižuju dávky cukru…
Nejsem stát, nikdo z mých blízkých není stát, tedy státní svátek neslavím.
Karel Plíhal měl v kauze Bečva jasno dávno před vznikem: „Deza ví!“:

https://youtu.be/5dEPgKW5d10?t=36
Pláž: Může obsahovat stopy korýšů.
Fascinuje mě, kolik lidí si objednává kávu s bezem:


A: Chcete tam cukr?
B: Bez.
Nejnepříjemnější vedlejší účinek očkování: Strach z vedlejších účinků. Jak jste to měli vy?
Život je procházka růžovým sadem — růže mají trní.
1. Čekám ~½ roku vládu Babiše bez důvěry (do nového prezidenta).
2. Mezitím se ale může PS snažit přistřihovat křídla menšinové vládě.
3. Klíčový potom může být i předseda PS, má třetí pokus jmenování premiéra. Zvlášť pokud Zeman použije oba pokusy.

Čekají nás zajímavé časy.

https://twitter.com/adent/status/1410519084232589312
TIL: Jakožto živnostník si nemohu nechat zaslat přeplatek na dani na svůj osobní účet, ale jen na účet, který jsem uvedl BÚ jako podnikatelský. (I když přijmy za minulý rok nejsou z podnikání.)

BÚ se mi zřejmě pokoušel dovolat již před třemi týdny. Nedovolal se, já se několikrát nedovolal zpět, tak to nechali tři týdny spát. Mohli dát vědět aspoň datovkou.
Občas tu slyším kritiku prezidenta, že se k nějakému tématu (covid, Vrbětice, tornádo, …) ještě nevyjádřil. Opravdu chcete, aby mluvil?
Občas tu slyším kritiku prezidenta, že se k nějakému tématu (covid, Vrbětice, tornádo, …) ještě nevyjádřil. Opravdu chcete, aby mluvil?
Proti deltě mě snad ochrání očkování do deltového svalu… #DeltaVariant
Takže jsem očkovaný antivaxxer, který propaguje očkování a přispěl na očkování v chudých zemích… Stačí jen vhodné definovat antivaxxera:

https://twitter.com/zdenkastankova/status/1392746281961938945
Víte, proč se Volný nechce nechat očkovat?

Očkování nepotřebuje, protože má poslaneckou imunitu!
I v ČR si lze vybrat, čím být naočkován. Stačí si vybrat centrum, které očkuje jen jedním druhem vakcíny. Ano, je to trochu jako nejít do restaurace, protože kromě mého oblíbeného jídla nabízejí i tatarák…
Homeopathy used to be originally science-based. However, the science in homeopathy was diluted later, so it often hardly contains a single piece of science.
Homeopatie byla ve svých počátcích založena na vědě. Ale potom tam tu vědu zředili natolik, že v homeopatii často nenajdete ani drobek vědy.
Prediction: The second version of Sputnik V will be developed in cooperation with German scientists. It will be called Sputnik V-2.

#Vergeltungswaffe #V-2 #germanweapons #justkidding
Nice explanation why covid passports don't make sense and are counter-productive:

https://twitter.com/gummibear737/status/1378084272783949831
Ministr Blatný se včera postavil proti otevření obchodů v pátek. Poprvé tak veřejně potvrdil, že jeho skutečnou strategií je promoření českého národa, protože vědomě rozhodl o tom, že všechny nacpe do obchodů ve čtvrtek odpoledne.


Z https://twitter.com/ProuzaTomas/status/1376826442009432066
Proč bychom ale nemohli mít tržní přístup „mimo stát“ aspoň ve chvíli, kdy stát svým šnečím tempem naočkuje nejrizikovější skupiny?

Pamatujte: jeden den pandemie nás stojí tři milióny vakcín. Využijme Hamáčkova nápadu, a pojďme mimo stát.


Z https://twitter.com/libinstcz/status/1371545419579281409
Many people say that AI is the future. But only few people realize that AI stands for Avian Influenza…
Chybí mu tam tečka za větou…


Pavel Kasík napsal:
Já: Ty jsi naprostá 0!
Matematik: Díky za pochvalu.

#h2so5


Z https://twitter.com/kasikp/status/1368676921052168198
Výborný nápad... jak dostat lidi zpátky do kanceláří. To asi úplně nechceme. Jinak do dobrovolné sbírky na tento účel přispěju rád. Podporu dobrovolnosti před státním "systémem" bych ostatně čekal i od strany, která se považuje za pravicovou.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/milos-vystrcil-predseda-senatu-koronavirus-partie-cnn-prima-news.A210228_142442_domaci_floZ https://twitter.com/JanSychra/status/1366028246777757699
I cannot connect to #OVH. It might be blocked by firewall…
#ovh
Lidé chtěli omezení Volného pohybu (aby se netoulal, kde nemá), ne omezení volného pohybu.
Ministerstvo zdravotnictví neumí ani udělat odkaz na doménu, kde sbírají osobní údaje. Původně to vedlo na https://driiezdovvformular.cz , nově opravili jen první písmeno. lol. #YHOJ

https://twitter.com/v6ak/status/1366414926689038338
#yhoj
I can donate my Node.js bug bounty to charity. Which one to choose?


I am considering COVAX / Gavi. Any opinions?


https://www.gavi.org/donate
Google Maps prove that Uber drivers are faster:

Image/Photo
Proč nemazat hloupé názory a proč na druhou stranu nezakazovat mazání hloupých názorů:

https://www.youtube.com/watch?v=78itzjTg7Xk
#TIL: In Python, bytes.split(separator, maxsplit) can produce up to maxsplit+1 items, not just maxsplit items.

Believe or not, the confusion has caused random freezes of a script startup. And it was a partial heisenbug.
#til
Prý jsme na dálničních známkách ušetřili půl miliardy. Možná. Až na tu režii okolo: https://www.mises.cz/clanky/komentar-k-uspore-na-dalnicnich-znamkach-2437.aspx
Práce se musí vyplatit. Oběma stranám, tedy i zaměstnavateli. Pokud se nevyplatí, přibude nezaměstnaných. Za mě je to důvod proti zvýšení minimální mzdy.

https://mobile.twitter.com/koblovsky/status/1328346758141923328
COVID-19 shows that many people rely on emotional stories (friend with pneumonia vs. friend with barely noticable disease) rather than on statistics and probabilities.

I don't have statistics for this people ignoring statistics, I just have observed some people around me. #irony
Šmucler uvádí:

1. Testy zachytí cca 1/10. (Uvěřitelné.)
2. Epidemie se víceméně sama zastaví po průchodu ~20–30 % populace, což podle #1 znamená ~2–3 % pozitivně testovaných, tedy ~200–300 tisíc.

Podle https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19 můžeme brzy vyhodnotit, 300K možná bude už dnes.

Moc se mi tomu věřit nechce, ale rád se budu mýlit.
Vzpomínáte na hack české burzy BitCash? Útočník si zřejmě neodnesl jen BTC, ale i e-mailové adresy. Přišly mi tam nějaké faktury, jedna s odkazem, jedna s XLSM.
Z provozoven se zkrácením otevírací doby stávají promořovny:

https://cestina20.cz/slovnik/promorovna/
Takže: elasticita poptávky po potravinách je taková, že omezení otvírací doby akorát stejne množství lidí v obchodě nahrne do kratsiho časového úseku, ergo jde o stejnou blbost, jako zkrácení úředních hodin.
Tyhle dvě konkrétní opatření POMÁHAJÍ šíření nemoci, nezbrzduji ho. 1/2

2/2 Misto, abych šel nakoupit do mého nonstop tesca v 1 ráno (ano, tak to dělám, nikdo tam není), se tam budu cpát před osmou. Až teda vylezim svůj aktuální covid.

3/2 Onemocní lidi ve frontách, budou čekat dyl a větším množství lidí (víc rizikových kontaktu), onemocní prodavačky, protože budou intenzovneji vystaveny. Než půjdete do supermarketu, mějte zaplou Erousku, preferujete samoobslužné pokladny a...

4/2... pokud někdo nemáte práci, běžte do supermarketu na pokladny, to je aktualne víc proti-epidemicke, než to omezení samotné.

5/2 A nebo - pokud to skutečně pomáhá - proč neomezime otevírací dobu třeba na 2 hodiny denně, podobně jak úřady?...
Z obchodu děláme promorovny.

6/2 !!!! Teď @CT24zive
reportáž od úřadu. Bože, tohle je základní mikro. Ekonomie není zbytečná věda, ani ten vládní ansambl ho nezvládá.Z https://twitter.com/lukaskubec/status/1320837004423319552

Vláda IMHO dělá kroky, aby vypadala, že něco dělá, to je vše. Sami nemohou věřit, že toto pomůže, na to člověk nepotřebuje ani semestr mikra…

A když to uškodí, bude se opět tvářit, že bez opatření by to bylo ještě horší…

Narozdíl od jiných podobných situací toto asi dojde většímu množství lidí. Otázka je, jak velkému, a jak to ovlivní volby 2021…
Pro spoustu lidí přijde nepřijatelné, že Prymulova dcera dostala dotaci na dezinfekci.

Obávám se, že mnohým by nevadilo, kdyby tu dotaci dostal někdo jiný. Ale to by nebylo o nic méně škodlivé. Přitom už v názvu naznačuje, že zdroje přesouvá od schopných k nekonkurenceschopným…
Od koho Karel IV. chytil COVID-19? Od manželky Alžběty Promořanské!
Jaký trest je za vyjítí ven za účelem vynesení koše? #Lockdown

Když by někdo z příbuzných si napsal trvalé bydliště na úřad, mohl bych to obhájit návštěvou příbuzných?
Later posts Earlier posts